vampir toplulukları ve klanları

Aşağa gitmek

vampir toplulukları ve klanları

Mesaj tarafından Gothsemane Bir Çarş. Ağus. 15, 2007 1:47 pm

Eğer bir yerde bir topluluk varsa, orda rekabet vardır. Vampir dünyasında da bu aynen böyledir. Vampirler günümüzde üç tarafa ayrılmışlardır. Camarilla, Sabbat ve Independent'lar. Her tarafta farklı sayıda Clanlar vardır. Clan kelimesinin Vampire'daki anlamı biraz daha farklıdır. Bir Clan, İlk Vampir Caine'in torunlarının birinden türemiştir ve genelde onun adını taşırlar. Mesela Caine'in 13 torunundan biri olan Ventrue'dan türeyen Vampirler "Ventrue" Clanına mensuptur.

Camarilla: 6 Clandan oluşan bir topluluktur. İnsanlıklarını kaybetmemeye uğraşırlar ve varlıkarını insanlardan gizlerler. Eğer bir Camarilla mensubu varlığını herhangi bir şekilde bir ölümlüye belli ederse, çok ağır cezalara çarptırılır (Şehrin Camarilla Prensinin insafına kalır). Camarilla'nın Vampire dünyasındanki gücü, daha çok kaba kuvvetten gelmez. Camarilla dünya üzerindeki insanları kontrol altına alarak politik üstünlük sağlamıştır. Bir Camariila şehrindeyseniz oranın Valisi, polisi, ambulansları ve hatta çöpçüleri bile Camarilla kontrolü altındadır.

Her şehri bir Prens yönetir. Şehrin en üst düzey kişisidir. Prensin üstünde Justicar'lar vardır. Justicarlar Camarilla'nın en üst düzey yöneticilerinin bulunduğu Inner Council'ın emirlerini yerine geitrirler. Inner Council'ın kimlerden oluştuğu bilinmemektedir. Şehirlerde ise düzeni "Şerifler" sağlar. Şerifler daha çok ölümlü dünyanın polisleri gibidir.

Camarila'nın vampirler için kullandığı isim "Kindred"dır. Camarilla içinde asla "O bir Vampir" denilmez. Bunun yerine: "O bir Kindred" denir.

Camarilla'nın 6 tane geleneği vardır. Bu geleneklere Camarilla'nın iç kanunları da denebilir. Bu kanunlardan herhangi birini çiğnemek, başınıza çok kötü şeyler gelmesini sağlar.

Birinci Gelenek: Maskeli Balo. (Kindred olduğunu kimseye göstermeyeceksin)

İkinci Gelenek: Bölge (Senin bölgen seni alakadar eder. Bölgene gelen herkes sana saygı göstermelidir. Bölgende senin dediklerine karşı çıkılamaz)

Üçüncü Gelenek: Çocuk (Senden daha yaşlı birinden izin almadan çocuk yapamazsın. (Buradaki "çocuk yapma" sözü, bir insanı Vampir'e dönüştürmektir.). Eğer izinsiz çocuk yaparsan, sen ve çocuğun öldürülürsünüz)

Dördüncü Gelenek: Himaye (Senin Vampir yaptıkların senin çocuklarındır. Çocuğun eğitilene kadar senin gözetimin altındadır. Onun hatalarının cezasını sen çekersin)

Beşinci Gelenek: Misafirperverlik (Eğer bir şehre yeni gelmişsen, o şehrin yöneticisine kendini tanıtacaksın. Kabul görmeden, sen hiçbirşeysin)

Altıncı Gelenek: Yokediş (Kendi türünden birini yoketmeyeceksin. Yoketme hakkı senden yaşlılara mahsustur. Ancak aranızda en yaşlı olan "Blood Hunt" ilan edebilir. (Blood Hunt: Eğer bir Kindred Camarillaya karşı çok büyük bir suç işledi ise, Şehrin ileri gelenleri Blood Hunt ilan eder, ve o Kindred görüldüğü yerde öldürülür.)


Camarilla'da altı Clan bulunmaktadır. Bunlar: Brujah, Malkavian, Nosferatu, Toreador, Ventrue ve Tremere'dir.

Brujah: İflah olmaz asiler ve punklar. Çok iyi savaşçılardır ve Camarilla'nın ana dövüş gücüdür. Zayıf yönleri ise diğer Kindredlara nazaran kendilerini daha çabuk baybetmeleridir.

Malkavian: Deliler, ruhi bozukluğu olan kindredlar. Genelde akıllı beyinlerin göremediklerini görürler.

Nosferatu: İğrenç görünüşlü kanaliyazson fareleri. Yeraltında ve kanalizayson borularında yaşarlar. İğrenç görünüşleri yüzünden Egolarını en iyi bastıran Clandır. Çoğu şeyi bilirler ve duyarlar.

Toreador: Sanatçılar. Sanata hayatlarını adamış Kindredlar.

Tremere: Büyücü Kindredlar. Camarilla'nın elindekş en tehlikeli silah. Müthiş zekaları ve politik oyunlardaki başarıları onları Camarilla'nın vazgeçilmez üyeleri yapıyor.

Venture: Aristokratlar. Camarilla'nın liderleri. Politik alanda çok aktiftirler ve çoğu yerde bağlantıları vardır.

alıntıdır....


En son tarafından Çarş. Ağus. 15, 2007 10:13 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
avatar
Gothsemane
Loca Üyesi
Loca Üyesi

Kadın
Mesaj Sayısı : 260
Yaş : 27
Kayıt tarihi : 14/08/07

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: vampir toplulukları ve klanları

Mesaj tarafından judas Bir Çarş. Ağus. 15, 2007 10:14 pm

Bence kendilerini oldklarndan fazla göstermeye çalısanlarn birbirini bulup ,boktan bi dis takıp vampiriz biz demesinden farklı bir şey değil.
avatar
judas
Moderator
Moderator

Erkek
Mesaj Sayısı : 145
Kayıt tarihi : 14/08/07

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: vampir toplulukları ve klanları

Mesaj tarafından KhaLZuriL Bir Perş. Eyl. 06, 2007 2:40 am

Kan hastalığının olduğunu biliorm.. içmesi gerekiolarmışş. Vlad gibi..

ama yok efnm dısırıcam seni... az kalsın yarasa olcam.. nerde bnm kara pelerinim.. hepsi eski adamların enik encekleri korkutmak için uydurduğu bi takım saçmalık
avatar
KhaLZuriL
Loca Üyesi
Loca Üyesi

Mesaj Sayısı : 174
Kayıt tarihi : 15/08/07

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: vampir toplulukları ve klanları

Mesaj tarafından DeusLuciferia Bir Perş. Eyl. 13, 2007 10:24 am

Öyledir...Tarihte bakıcak olursak vampir olduğunu iddaa edenlern çoğunun kendi ve ailesinde kronik şizofreni görülür...Bilmem anlatabildimmi....
avatar
DeusLuciferia
Büyük Üstad
Büyük Üstad

Erkek
Mesaj Sayısı : 243
Yaş : 34
Location : From The Unknown Side...
Kayıt tarihi : 14/08/07

Kullanıcı profilini gör http://arcanusluciferia.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz