Crossfire

Aşağa gitmek

Crossfire

Mesaj tarafından KhaLZuriL Bir Salı Ağus. 21, 2007 1:42 pm

2000 yılı başlarında Ankara'da çift gitar kullanımı yoğun, melodik olduğu kadar vurucu bir müzik ortaya koymayı hedefleyerek kurulan grup; Öz, Kaya ve Rıfat ile ilk çalışmalarına başladı ve zaman içinde "CROSSFIRE" adında karar kıldı. Çeşitli dönemlerde elemanların elinde olmadan ortaya çıkan şanssızlıklar grubu kadro değişikliklerine zorladı. Kaan ve Deniz uzun süre grupta yer aldılar. Sessiz geçen iki yıl içerisinde piyasaya sürülmeyen kimi demo kayıtları alındı, beste çalışmaları hızlandı ve grubun devamlılığını sağlayacak, kalitesini yükseltecek olan müzikal bakış açısı şekillendi.
Ritim ağırlıklı, basın ve gitarların yoğun olarak kendilerini gösterdikleri müzikal yapıyı; iniş çıkışlarla, renkli ve değişken bir sesin tamamlayacağını düşünen grubun yolu; o dönem yeni dağılmış olan Tayga grubunda bas ve vokal görevini üstlenen Uğur ile kesişince Crossfire; kendisini tamamlayacak parçayı yerine oturtmuş oldu. Ortaya çıkan müzik dinlemesi son derece keyifli, değişken temposu ve kaliteli alt yapısıyla iyi işlenmiş, Amerikalı örneklere benzetebileceğimiz bir sound idi. Bu beş kişilik kadro ile ilk büyük Crossfire canlı performansı diyebileceğimiz 5.Ankara Rock Station Festivali'nde sahne alındı. Konserler; Konya ****** Spor Salonu'nda gerçekleşen Konya Metal Daze Fest ile devam etti.
Crossfire için dinleyiciye ulaşma zamanı gelmişti ve elemanlar bunun bilincinde olarak ilk bestelerin yer aldığı Decisions Of Hate, 2002 yılının sonlarında raflarda yerini almıştı. Decisions Of Hate, Scharfschütze, Bloody Tears, Unfair, Sunday gibi grubun temelinin atıldığı dönemin özelliklerine sahip beş parçanın yer aldığı EP'ye; daha önce çeşitli toplama CD çalışmalarında da yer alan parçaları Nightwolf parçası bonus olarak eklenmişti. Daha sonra bu parça grubun en sevilen parçalarından biri olarak, oluşacak fan hareketi için de isim babalığı yapacaktı. Sadece üç ilde satılmasına karşın bir yıl içerisinde tükenen EP, sınırlı bir sürüm için oldukça iyi rakamlara ulaştı. Çalışmalar hızlanmışken grubun kurucularından Öz'ün ailevi nedenlerle gruptan ayrılması sonucu Can'ın kardeşi, Kerem grupta gitarist olarak yerini aldı. 6.Ankara Rock Station Festivali'nde uzun bir ara sonrası tekrar izleyicisi ile buluşan grup, bu performansı ile gerek yerli, gerekse yabancı basın tarafından festivalin en etkili birkaç grubu arasında gösterildi. Bu başarılı konsere ait görüntüler daha sonra bir video klip haline getirilerek grubun takipçilerine ulaştırılacaktı.
2003 yılı konserlerinde Slaves, The Forsaken, Nightwolf gibi yeni parçalarına yer veren Crossfire; 2004 için projelendirdikleri ilk albümleri ile her konser daha fazla merak uyandırmaya başlamıştı. İdeal kadrosunu kurup, müzikal yapısını şekillendirdiğini açıkça gösteren Crossfire; Almanya, Hamburg'da düzenlenen Metal Bash Fest 2003 için de konuk olarak davet edildi. 26 Temmuz günü Neu Wulmstorf'da sahne alan grup, gelecekte işine yarayacak sağlam referanslar ile Türkiye'ye döndü ve konserler farklı illerde ve farklı sahnelerde hız kesmeden devam etti. Grup; kendinden bağımsız, gönüllü bir oluşum olarak kurulan Fan Kulübü Nightwolves desteğinde etkili şovlar sundu.
2004 yazını kendi kayıt stüdyosu Raven'da ilk albüm "Aggression Treaty"nin kaydı ile geçiren grup, 13 parçalık albümünü 18 Mart 2005 tarihi ve Atlantis Müzik etiketi ile piyasaya sürdü. İçindeki Gelibolu parçasına adanarak bu tarihte çıkan albümün galası 20 Mart tarihinde Çanakkale'de gerçekleştirildi.
Grup, son olarak kült Alman power metal grubu Running Wild için hazırlanan saygı albümüne, grubun "Beggars' Night" parçasının kendi tarzında yorumu ile katıldı. Bu saygı albümü Mayıs 2005'te Alman firma Remedy Records etiketi ile tüm dünyada rafa çıkacak.
CROSSFIRE, gerek yurt içi, gerekse yurt dışında kaliteden taviz vermeden ve kendini her geçen gün bir basamak daha yukarı taşıyarak emin adımlarla yoluna devam ediyor. Şimdiden yavaş yavaş şekillenmeye başlayan yeni Crossfire albümünün 2006 yılı başlarında hazırlanarak, sonbahar aylarında piyasaya çıkması hedefleniyor.

Crossfire - Decisions Of Hate (EP) - 2002 (Raven Records)

1- Decisions Of Hate
2- Scharfschütze
3- Bloody Tears
4- Sunday
5- Unfair
6- Nightwolf (Bonus Track)

Crossfire - Agression Treaty - 2005 (Atlantis Müzik)

1-Aggression Treaty
2-Slaves
3-Eternal Lies (NonServiam)
4-Dream Within A Dream
5-Nightwolf
6-Inner Conflict
7-Gate
8-The Forsaken
9-Cold And Darkness
10-Under Siege
11-Gelibolu
12-Unfair
13-Don t Fool Me

Uğur Bülent Aksoy - Bas & Vokal
Kerem Besli - Gitar & Geri Vokal
Kaya Sevinç - Gitar & Geri Vokal
Can Besli - Davul
Rıfat - Bas & Geri Vokal
avatar
KhaLZuriL
Loca Üyesi
Loca Üyesi

Mesaj Sayısı : 174
Kayıt tarihi : 15/08/07

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz