Arcanus Luciferia - Wisdom Of Knowledge
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nefastum

Nefastum Empty Nefastum

Mesaj tarafından KhaLZuriL Salı Ağus. 21, 2007 1:52 pm

Grup 2002 yılının başlarında ATRATUS grubunun vocalisti Ertunç Öztoprak ve bateristi Murat Demircan ile SEREGON Grubunun klavyecisi TaylanU. Sercan tarafından kurulmuştur...Kısa süreli eleman arayışının ardından 2002 yılının yazında metalmonster'in düzenlediği bir festivalde ilk defa sahne aldık...ve 2002 Aralığında "When Sky And Earth Meet" isimli demo kaydını piyasaya sürdük demo promo açısından yetersiz olmasına rağmen İstanbul ve Ankara da tatmin edici bir kitleye ulaştırıldı. 2003 yılının yazında ise Kemancı' da düzenlenen bir Black Metal Festivalinde headliner'lık üstlendik ve bu konser tamamen NEFASTUM'un çabalarıyla gerçekleşmiştir.Konser sonrası grupta değişiklikler oldu gitaristimiz ve basgitaristimiz gruptan ayrıldı...Grup bir süre tek gitar devam ettikten sonra ikinci gitarlara Atratus gitaristi Uğur Doğan dahil oldu...Hızla ikinci demo hazırlıklarına başladık ve bu süreçte de iki caravan konseriyle İstanbul Blackmetal seyircisiyle bütünleştik...Bu caravan konserinden sonra ise klavyecimiz ve back vocalistimiz ile bass gitaristimiz grupla yollarını ayırmıştır... Bu değişimle konserlerde ve bugüne kadar çalınan tüm besteler onlarla birlikte tarih olmuştur.Ve bu ayrılık grubumuzu sıkıntılı bir döneme sokmuştur kısa bir süre sonra da bassguitar eksikliğini telafi etmek için bassguitarlara Murat Demircan ve bateriye de Serhat Deniz geçmiştir...Nefastum silbaştan yeni oluşum şarkılarıyla ve Grup İsminin her hangi bir chaos'a yol açmamasi için Yasal tastiğiyle Murat Demircan 'ın üzerine kayıtlanmış olup Türkiyede ilk defa bir ilke imza atarak yoluna devam etmektedir... İlk demoya nazaran grubun sözlerini Ertunç Öztoprak müziklerini Uğur Doğan ve Bahadır Yazıcı, Arrangelerini de Murat Demircan ve Serhat Deniz yapmaktadır...Hüzünlü klavye tonları karanlık yapı ve baştan sona yaratılan heyecan ve atmosphere üzerine gece'nin ölümsüz güzelligi insanlığın ikiyüzlülüğü, soysuzca boyun eyişi ve pagan kültürü üzerine yazılan şiirler...

NEFASTUM' bundan sonra ki izledeği ve izleyeceği müzikal karakteri' nin bir göstergesidir...!!!

Ertunç Öztoprak
Scream Vocals & Lyrics Bahadır Yazıcı
Guitars, Keyboard & Musics
Uğur Doğan
Guitars, Bass & Musics Murat Demircan
Bass & Arrangements
Serhat Deniz
Drums
KhaLZuriL
KhaLZuriL
Loca Üyesi
Loca Üyesi