Morbid Angel

Aşağa gitmek

Morbid Angel

Mesaj tarafından Lethe Bir Çarş. Mart 19, 2008 9:40 pm

Morbid Angel


Çıkış yeri: Amerika
Çıkış tarihi: 1983
Türü: Death Metal
Durumu: Aktif
Web sitesi: http://www.morbidangel.comYıl: 1983... Yer: Florida/Tampa... Trey, David, Mike yola koyuldular bu verimli topraklarda... Aslında Florida'nın eski ismi Darkwood bataklığıdır. Mississippi nehrine kadar uzanır. Zamanında Amerika kurulurken burayı doldurmuşlar ve Florida oluşmuş. Zaten şehirde bol bol yabani hayvan var. Belki de Chris Barnes'ın gebe kadınları yiyen dinazorları o şehrin ünlü timsahlarıydı. Belki de oranın havası onlara bu satanik ve karanlık atmosferi sağlamıştı. Ve Florida'nın şeytanları biraraya gelerek Morbid Angel'ı kurdular. Morbid Angel ilk Death Metal gruplarından biri olarak nitelendirilebilir ve Thrash Metal köklerinden Death Metal'e geçişte büyük rol oynamıştır. Liriklerinde Satanizm, Anti Hristiyanlık, Sümer Mitoloijisi gibi konular üzerinde odaklanan grup Pete Sandoval'ın Grindcore temelli yüksek tempolu davulları, keskin gitar rifleriyle tipik bir Death Metal grubuydu.1986 yılında "Abonimations Of Desolation" isimli bir album kaydettiler ancak sonucta tatmin olmayan grup bunu piyasaya sürmeme kararı almıştı. Grubun demo kayıtları devam ediyordu ta ki 1988 yılında o adam gelene kadar... Pete Sandoval nam-ı diğer komando... İlk tanışmaları David ile olmuştu ve 1986 yılında Terrorizer'i kurmuşlardı. Bu süper üçlü daha o zamandan Grindcore konusunda çok gaddar işlere bakıyorlardı. Pete Terrorizer'da kendini yeterince ispatlamıştı. Ve Terry hiç düşünmeden Morbid'e dahil etti El Salvadorluyu... Kadro belliydi artık.. David Vincent, Trey Azagthoth ve Pete Sandoval... Verdikleri çeşitli konserlerle underground piyasada adlarını duyurarak 1989 yılında ilk albümleri olan ve Death Metal liteatüründe tarihe geçerek birçok grup üzerinde ilham kaynağı olan "Altars Of Madness" ı yayınladılar. Tamamıyla sertlik, agresiflik, nefret yüklü bu başyapıt ile Death Metal'in en uç noktalarını sunan grup büyük bir hayran kitlesi kazandı ve Death Metal denildiği zaman dünyada akla gelen ilk isimlerden biri olmayı başardılar. Grubun paşaları belliydi Venom, Celtic Frost, Accused, Slayer ancak Trey kişisel olarak Jimmy Hendrix ve Van Halen hayranıydı. Bu durum bu çaldığı müziktede aşırı derecede, bariz bir şekilde ortadaydı çünkü hiç normal bir Death Metal gitaristi gibi degildi. Ucube melekler ikinci albüm "Blessed Are The Sick" için tekrar stüdyoya girmişlerdi. Trey Azagthoth, Mozart'a olan hayranlığından dolayı ondan esinlenerek bazı rifler eklemişti. Ancak David'in basları çok güçlü değildi ama çalamadığı için değil.. Pete'nin davulları ve krosları gruptaki bas görevini görüyordu. David basla sadece gitara ritm tutup solo kısımlarında renk katıyordu.

Albümün ham kayıtları bitmişti ve ortaya on numara bir iş çıkmıştı gaddar, leş, satanik, günahkar bir albüm vardı ortada.. Ve parça sıralaması da harikaydı bu çocuklar annelerinin karnından çatık kaşla değil ekşi yüzlerle çıkmışlardı bu ortadaydı. Herşey tamamdı ancak albüm kapağı yoktu. Bir sergiye girdiler ve işte orada o tabloya tutuldular. Sergi sahibi ile konuştular, ancak adam ilk başta yüklü miktar istedi ve sonra durumu anlattılar. Adamla birlikte stüdyoya gidip ham kayıtları dinlettiler ve cüzi bir fiyata tabloyu adam gruba verdi. İşte o tablo albümün kapağı oldu. Jean Delville, "Les Tresors De Satan" tablosu albüme kapak oldu ressam 1867 – 1953 arasında sembolist ressamlardandı. Oklit ve kara büyü ile ilgili olan ressam şeytan ve cehhennem hakkında bir çok tabloya imzasını attı. Liriklerde genel olarak insanlığın varoluşu üzerinde yoğunlaşmışlardı ancak şeytan yine arkalarındaydı çünkü son derece anti-hristiyanlık ve nefret öğeleriyle yüklüydü.İkinci albümleri "Blessed Are The Sick’’sonrası yükselişini sürdüren grup daha sonra 1986 yılında kaydettiği ancak piyasaya sürmediği albümünü de yayınladı. 1993 yılında Earache Records ile anlaştılar ve bu anlaşma grubun uluslararası arenada başarıdan başarıya koşmasına zemin hazırladı. "Covenant" albümü grubun kuşkusuz en iyi kayıtlarından biriydi ve özellikle Pete Sandoval bu albümdeki performansı ile aşmış bir baterist olduğunu herkese gösterdi. Aşırı derecede teknik yapıdaki müziklerinde, Sandoval'ın insana adeta kalp krizi geçirtecek derecedeki davulları herkesi şaşırtıyordu ki zaten Sandoval en iyi çift kros davulcularından hatta davulcusu olarak gösterilmişti. "God Of Emptiness" parçasına aşırı satanik bir klip cekilmişti ve Headbangers Ball programında yayınlanmıştı. Bu albüm sonrası MTV'den Pete ile röportaj yapmak için evlerine gidilmişti. Kapı çalındı kapıyı David paşa açtı ve içlerinden çok yoğun bir duman yükseliyordu. David kolunda iki kızla kapıyı açtı, elinde şampanya ağzında cihazı "Ne Vardı" diye karşılık verdi. Muhabir Pete ile röportaj yapmak istediklerini söyledi. David Pete'nin garajda olduğunu söyleyip kapıyı yüzlerine kapattı. 50 metre ilerideki garaja dogru yürürlerken garajdan gelen ses git gide yükseliyordu. Öyle bir kazıyordu ki komando, MTV ekibi tepeye ulaşıp seslerini duyurabilmek için 15 dakika uğraştı. Sonunda Pete yanlarına gelmişti ve "Ne Var" diye karşılık verdi. Muhabir röportaj yapmak istediklerini söyledi. Cevap net ve kesindi. "Bir ay sonra turnemiz var ona çalışıyorum sizinle vakit kaybedemem."

https://www.youtube.com/watch?v=EJnQ0lEipSw

Not: Pete Sandoval 1989 yılındaki Altars Of Madness albümünde nasıl çaldıysa 2005 Paris konserinde birebir aynı çalmaktadır.

"Domination" albümü bir önceki albüm "Covenant" kadar etkili olamamıştır ancak oldukça vahşi, teknik yapılı müzik vardır. Albümde Roma imparatorluğu ile ilgili sözlere de yer veren David şeytanın kilisenin bir üyesi olduğunu açıkça ortaya koymuştur. Trey'in ve yeni gitarist Erik Rutan'ın mükemmel bir ikili oluşturduğu da dikkate değer noktaydı. Pete Sandoval ise her zamanki gibi çift bas davullarıyla büyülüyordur. "Entangled In Chaos" adlı turneden sonra basist ve vokalist David Vincent'ın grubu bırakmasıyla yerine Steve Tucker gruba geçmişti. David gruptan ayrılarak karısının grubu Genitorturers'a geçmiştir. Sadomazo seks üstüne olan grupta David de görünüş olarak bazı değişiklikler yaşadı ama kimse buna laf edemezdi çünkü müziğini hala aynı şekilde icra etmekteydi. Steve Tucker gayet iyi bir vokaldi ancak David'in gölgesinde kaldı ve her zaman aile sorunlarını bahane ederek turneleri erteliyordu. Söz yazma konusunda eksikleri vardı ve bütün söz yazma işi Trey'e kalmıştı. San Jose konserinden sonra Morbid Angel dan ayrıldı o konserde Phil Anselmo sahneye davet edildi ve parça sonunda Pete'ye dogru dönup Warship yapıp saygılarını sundu.

https://www.youtube.com/watch?v=KIhHLyCdCv0

Morbid Angel "Entangled In Chaos" u konser albümü olarak 1996 yılında piyasaya sürdü. Tucker albümlerde çok iyi performans göstermesine rağmen aynı performansı konserlerde gösteremiyordu. Ve 1998 yılındaki "Formulas Fatal To The Flesh" albümüyle muhteşem bir dönüş yaptılar. Albüm karanlık melodilerden oluşan keskin ve süratli bir müziğe sahipti. Steve Tucker'in gruba oldukça faydasının olduğu açıkça görülüyordu ve grubun agresiflik, nefret yüklü müziği geri dönmüştü.

"Gateways to Annihilation" artık müziklerinde değişimin hissedildiği bir albümdü ve daha melodik bir çzigiye kaymışlardı. Ancak grup "Domination" albümünde yaptığı gibi müziğindeki vahşilikten, günahkarlıktan asla ödün vermemişti. Ardından "Heretic" albümü yayınlandı albüm şaşırtıcı bir şekilde melodik etkilere sahip olsada cok satanik bir Morbid Angel albümü idi. Steve ile bu albümden sonra tamamen yollarını ayırdılar ve bir gün ansızın telefon çaldı arayan David idi. Efsane geri donmüştü ve dönüşüyle birlikte mukemmel bir Wacken performansı sergilediler…. Morbid Angel her zaman Death Metal'in dünyadaki en önemli isimlerinden biri oldu ve uluslararası arenada büyük başarılara ulaşan ilk Death Metal grubu olarak tarihe geçtiler. Ortaya koydukları sert, saldırgan, karmaşık ve teknik müzik yapılarıyla Death Metal'in gelişiminde önemli rol oynayarak bu türde sayısız gruba ilham kaynağı oldular. Trey Azagthoth'un mükemmel gitar tekniği, Pete Sandoval'ın davuldaki yeteneği ile birçok müzisyeni de etkilediler.
Grup Üyeleri;

Trey Azagthoth - lead guitar, guitar synthesizer, keyboards, vocals
Pete Sandoval - drums
David Vincent - vocals, bass guitar


Eski Üyeler;

Mike Browning - drums, vocals (1983-1986)
Wayne Hartsell - drums (1986-1988)
Dallas Ward - bass guitar, vocals (1983-1985)
Richard Brunelle - guitar (1985-1992, 1998)
Kenny Bamber - vocals (1985)
Sterling Von Scarborough - bass guitar (1986)
Steve Tucker - vocals, bass guitar (1997-2001, 2003-2004)
Jared Anderson - vocals, bass guitar (2001-2002)
Tony Norman - guitar (2003-2006)
Erik Rutan - lead guitar, keyboards (1993-1996, 1999-2002, 2006)
John Ortega - bass guitar (1985-1986)
Michael Manson - vocals (1986)
Gino Marino - guitar (1992-1993)
Ivan Ganchev - drumsDiskografi;

1989 Altars Of Madness
1991 Abominations Of Desolation
1991 Blessed Are The Sick
1993 Covenant
1995 Domination
1996 Entangled In Chaos [Konser]
1998 Formulas Fatal To The Flesh
2000 Gateways To Annihilation
2003 HereticALıntıdır...

_________________
Black metal ist krieg!..
avatar
Lethe
Üstad
Üstad

Kadın
Mesaj Sayısı : 553
Yaş : 27
Kayıt tarihi : 14/08/07

Kullanıcı profilini gör http://arcanusluciferia.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz