Tvangeste

Aşağa gitmek

Tvangeste

Mesaj tarafından Lethe Bir Paz Haz. 08, 2008 8:15 pm

TVANGESTE 1996 Ağustos’unda vokal Miron’un grup kurmak için etrafta dolanmasıyla hikayesine başlıyor. 1998 yılına kadar yapılan eleman denemeleri sonunda çekirdek bir kadro oluşturmayı başaran Tvangeste, 1998 tarihli ‘Thinking’ isimli demoları ve 2000 yılında çıkardıkları ilk albümleri ‘The Damnation Of Regiomontum’ ile piyasada patladılar.

Miron – Vokal ve Gitar. Tvangeste’nin black, doom ve gothic türlerini muhteşem harmanlayan sound’unun arkasına bakmakta fayda var. Grubun kurucusu ve aynı zamanda gitar-vokal pozisyonunda olan Miron, grubun aynı zamanda beyni. Sürekli yenilikler ve farklı soundlar peşinde koşan Miron, 2000 yılında çıkardıkları ilk albümleri sonrasında değişen sound’un yaratıcısı.

Nicholay Kazmin (ex-OBSESSION) - Gitar. Miron için grubu kurduktan sonraki en büyük problemin hem hızlı hem de melodik bir gitarcı olduğu söylenebilir. Bunu 1 sene boyunca 4 kere değişen gitaristlerden görmek mümkün. 1997 yılında gruba katılan Nicholay ile birlikte Tvangeste farklı bir yola giriyor.

Victoria - Klavye. Daha önceleri Dis Pater (doom) ve Romowe Rikoito (gotik) gruplarında şansını deneyen Victoria, 1998 yılında Tvangeste ile tanışıyor. Gruba daha önceki performanslarından getirdiği deneyimler ile atmosferik ve gotik hava katan Victoria, sert klavyesi ile grubun en etkili silahlarından. Özellikle 2000 yılındaki albümlerindeki sound’un yaratılmasında büyük payı var.

Vanoe – Bas Gitar. Uzun süre Bas Gitaristsiz performans sergileyen Tvangeste, daha önce DIVERSION (death) grubunda çalmakta olan Vance’i 1997 yılında arasına aldı.

1998 yılına kadar stüdyoya girmeyen ve sürekli ‘O’ parçayı arayan Tvangeste, aradığını ‘Blood Dreams’ (single) ve ‘Thinking...’ (demo) ile yakalıyor. O sene 2 stüdyoda birden kayda giren Tvangeste, kayıtlar sonrasında Rusya’dan ve çevre ülkelerden güzel izlenimler ediniyor.

Kayıtlardan sonra grubun menajeri, Rusya’daki Century Media şirketinin yöneticisi ile bir toplantı ayarlıyor ve grubun kayıtlarından etkilenen Apostrophe (C.M. Yöneticisi) Tvangeste ile bir sözleşme imzalıyor. Bu anlaşmaya göre ilk cd’lerinin hazırlanması da dahil, yurt içi ve yurt dışında pazarlanmasını Apostrophe’un ellerine bırakan Tvangeste, Eylül’deki Moskova’da gerçekleştirilecek Cradle of Filth konserinde yer alma şansını da yakalıyor. Fakat aynı sene içerisinde gerçekleşen ekonomik kriz tüm planları alt üst ediyor. Grup için dönüm noktası olan bu olay, belki birçok grubu dağılma noktasına getirebilecekse de, Tvangeste krizi atlatıyor.

2000 Ocak ayında ilk albümünü hazırlayan Tvangeste, 50 dakikadan oluşan 5 parçalık bu albümle Rusya dahil olmak üzere Ukrayna ve Belarus’ta 2000 yılının en iyi Black Metal grubu seçiliyor. Albümün kopyalarının satışı 5000’i geçince plak şirketlerini peşinden koşturmaya başlıyor Tvangeste.

Peki ya sound?
İlk albümleri için Semfonik Black tanımlamasını gören Tvangeste elemanları kendilerini klasik enstrümanlar, agresif hızlı gitarlar ve gizemli vokaller olarak ifade ediyorlar.

2001 yılının Tvangeste yılı olduğunu söylemek lazım. Norveçli plak şirketi VALGALDER RECORDS ile 2 albümlük bir anlaşma imzalayan Tvangeste, albümün aynı firma tarafından çok iyi şekilde pazarlanması ve dünya çapında satışının gerçekleşmesi ile bir anda metal müzik piyasasının kalbine oturuyor. Onlarca inceleme, ayın albümü ünvanları ve Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ile Asya’nın en iyi dergileri ile röportajlar onları büyük ihtimalle bir rüyanın içine alıyor. 2001 Haziran’ında Britanya’nın en meşhur dergilerinden ‘Live for Metal’ tarafından ayın grubu seçiliyorlar.

2001 Mart’ında Naturelle’nin - klavye - (Miron’un karısı) gruba katılmasıyla farklı ve güzel bir döneme giren Tvangeste, 2001 sonunda yeni albüm hazırlıklarına başlıyor. Miron ve Naturelle ise ikinci bir ‘'Damnation of Regiomontum’ yaratmak istemiyorlar. Bu yüzden aylarca stüdyoda çalışmalarını sürdüren, 300 sayfadan fazla! nota hazırlayan Tvangeste, daha profesyonel ve farklı bir şeyler yaratmak için Baltık Senfoni Orkestrası ile anlaşıyor. Ayrıca Prussian Chamber Choir ile de anlaşan Tvangeste, ilk defa çalıştığı bu iki profesyonel grup ile müthiş melodiler yaratmayı başarıyor.

Albümü konsept bir albüm olarak hazırlayan Tvangeste, her şarkıda devam eden bir Prussian efsanesini işliyor. İki stüdyoda birden kaydı gerçekleştirilen yeni albüm (Behemoth, Vader gibi grupların kayıtlarına da ev sahipliği yapan SELANI stüdyosu) Şubat 2002’de ‘FireStorm’ ismiyle hazır hale getiriliyor.

Ancak bir senede bitirilebilen albümün tüm haklarını çok büyük bir japon şirketi olan WORLD CHAOS PRODUCTION firması satın alıyor. 2003 Mayıs’ında tüm dünyada dağıtımına başlanılan ‘FireStorm’ albümü farklı sound’u ile metal piyasasını yine sallıyor. Albüm sonrasında konser turuna çıkan grup, şu anda yeni albüm çalışmalarına hazırlanmakta.

_________________
Black metal ist krieg!..
avatar
Lethe
Üstad
Üstad

Kadın
Mesaj Sayısı : 553
Yaş : 27
Kayıt tarihi : 14/08/07

Kullanıcı profilini gör http://arcanusluciferia.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz