Impaled Nazarene

Aşağa gitmek

Impaled Nazarene

Mesaj tarafından Lethe Bir Ptsi Haz. 16, 2008 10:10 pm

1990 yılı: Impaled Nazarene kuruldu..Grubun ilk elemanları, vokalde Mika Luttinen, bateride Kimmo Luttinen, gitarda Mika Pääkkö, yine gitarda Ari Holappa ve bas gitarda Antti Pihkala idi..Grup ellerindeki malzemeyle ilk provalara başladı ve ilk şarkıları "Condemned To Hell" yazıldı...

1991 yılı: Impaled Nazarene şubat ayında ilk demosunu "Shemhamforash" ismiyle kaydetti. Demoda 2 adet korkunç black parça vardı...Gruba Antti Pihkala bas gitarda Harri Halonen'in yerine dahil oldu..Nisan ayında grup demodan sonra, ilk gösterilerini Kempele/Finlandiyada gerçekleştirdi..1991 yazına gelindiğinde Impaled Nazarene 2. gösterilerini Sentenced ile beraber yaptı...Daha sonra grup ağustos ayında, Kemi'deki TicoTico stüdyolarına ilk stüdyo demoları olan "Taog Eht Fo Htao Eht"'i kaydetmek için girdi ve artık underground piyasada bir isimleri vardı...Impaled Nazarene "Day Of Darkness" festivalinde Amorphis, Belial gibi gruplarla birlikte çaldı..Ekim ayında grup, "Goat Perversion" isimli 7" lik bir EP yi bir İtalyan firma için doldurdu...

1992 yılı: Holappa ve Halonen gruptan ayrıldı.. Impaled Nazarene Finlandiyada bir kaç canlı performanstan sonra ünlü Fransız şirket Osmose Productions ile anlaşma imzaladı..1992 yazında Taneli Jarva gruba dönemsel bas gitarist olarak katıldı..Pääkkö gruptan ayrıldı ve yine dönemsel olarak ilk albümleri için gruba Jarno Anttila dahil oldu...Ekim 1992'de "Tol Cormpt Norz Norz Norz" isimli ilk albümleri ve "Sadogoat" isimli 7" lik EP'yi Tico Tico stüdyolarında kaydettiler...Anttila ve Jarva grubun sürekli elemanı olmak istediklerini söylediler ve gruba kabul edildiler...Impaled Nazarene bu yeni kadrosuyla ilk performansını Kuopio/Finlandiyada gerçekleştirdi..

1993 yılı: Grup tekrar Tico Tico stüdyolarına 2. albümleri Ugra-Karma ve Satanic Masowhore isimli 7" lik EP leri için girdi...Her iki çalışmada iyi bir tepki aldı..

1994 yılı: Grup Ancient Rites ile ilk Avrupa turnesine çıktı...Turneden sonra nisan ayında grup 3. albümleri için Tico Tico stüdyolarına girdi ve "Suomi Finland Perkele" ismiyle kaydettiler ancak piyasaya son andaki kararla albümleri "Hail To Finland" ismiyle çıktı..

1995 yılı: Grup Absu ve Sadistik Exekution ile avrupa turnesine çıktı...Ağusto ayına gelindiğinde meşhur stüdyoları Tico Tico'ya tekrar girdiler, bu seferki çalışmalarının adı "Hamnasnas" olacaktı...Ne varki Jarva ve K. Luttinen'in kavgaları buna mani oldu, ilk gece yaşanan bu kavgadan sonra grup apar topar toplanıp eve döndü...Bu olaylardan sonra, Reima Kellokoskinin, K. Luttinen'in yerine baterist olarak gruba katılması kararlaştırıldı...Impaled Nazarene yıl sonuna doğru 3. Avrupa turnesine çıkıyordu..Turnede Krabathor ve Ministry Of Terror ile birlikte çaldılar..Grup Londradaki "Halloween" festivaline ana sahnede "headliner" olarak çıktı...

1996 yılı: Impaled Nazarene "Latex Cult" albümü ve "Motörpenis" mini-cd si için her zamanki stüdyolarına tekrar girdiler..Taneli Jarva bu çalışmalardan sonra bir daha dönmemeküzere gruptan ayrılı ve yerine Jani Lehtosaari gruba katıldı..Impaled Nazarene mart ayında 2 video yayımladı.."Latex Cult" ve "Motörpenis" mayıs ayında piyasaya çıktı..Albümün ardından grup şimdiye kadarki en büyük Avrupa turnesine çıktı ve "No Mercy festivaline" Grave, Krabathor, Rotting Christ, Immolation ve Cannibal Corpse gibi isimlerle katıldı...Dark Tranquillity, bir çok gösteri için grupla birlikte çalma kararı aldı ve sonra iki grup Cannibal Corpse'a katılarak, Immolation ve Vader'inde olduğu son bir gösteri için birlikte çaldı..Ekim 1996'da grup Tico-Tico stüdyolarında "I Am The Killer Of Trolls" isimli parçayı, sınırlı sayıda basılan "World Domination II" albümü için kaydetti..
Kasım 1996'da Impaled Nazarene Lille ve Paris'te iki festivalde gösteri gerçekleştirdi, Paristeki konser sırasında elektriklerin kesilmesiyle 50 dakika konserine ara vermek zorunda kalan grubun performansı hem beklenildiğinden kötü hemde grubun istediği gibi gerçekleşmemiş oldu..Bir ay sonra grup Angel Corpse ve Gehennah ile tekrar bir Avrupa turnesine çıktı..

1998 yılı: Ocak ayında "Rapture" isimli albüm her zamanki stüdyoda kaydedildi..(Tico Tico).Grup daha sonra Şubat ayında Mexico'da başarıyla bir gösteri çıkardı..Nisan ayında "Rapture" piyasaya çıktı...Haziran ayında grup Helsinkideki Tuska Festival görüntülerinden oluşan 2 video yayımladı..Grup etkinliklerine devam ederek İrlandanın başkenti Dublinde daha sonra "Milwaukee Metal Festivali" kapsamında Amerikada Philadelphia ve New York'ta çaldılar..Ve sonunda Montreal'deki Metal festivalinde ana sahnede "headliner" olarak sahne aldı..yılın sonuna doğru Impaled Nazarene tatil için gittiği St. Petersburg'tan Rusyaya geçerek Children Of Bodom ile birlikte yalnızca 1 gecelik bir konser verdi..Bu gösteriden sonra Alexi "Wild Child" Laiho, Impaled Nazarene ana gitarist olarak katıldı..

1999 yılı: Impaled Nazarene Mexico'ya ikinci kez tatil için gitti ve 4 gösteride tatilde gerçekleştirdi [extrası geldi grubun(vaga)] Grup daha sonra, San Francisco ve Los Angeles'tada bir kaç konser verdi...
Mart ayında 4 konser için ilk kez Japonyaya gitti..
Impaled Nazarene'nin Japonyadan dönüşü muhteşem olacaktı.."No Mercy III" festivaline çıktı bu sefer grubun çaldığı gruplar, Morbid Angel, Emperor, The Crown, Limbonic Art ve Peccatum gibi isimlerdi..Laiho Mexiodada diğer işler nedeniyle konserlerine katılmadığı grubunu bir kez daha bu festivaldede yalnız bıraktı..Grup ağustos ayında Avustturalya ve Yeni Zelanda'da konserler verdi, yine Laiho olmadan...Ancak Wollongon'daki konser iptal edildi çünkü Sluti666 ve Onraj 9mm araba kazasından ancak sağ çıkabilmişlerdi..Onları yerel bir çiftçi kurtarmış ve hastaneye kaldırmıştı..

2000 yılı: "Nihil" isimli albüm piyasaya çıktı..Albümden sonra mayıs ayında Impaled Nazarene Finlandiyada bir kaç konsere çıktı, gruba Finntroll ve Throne Of Chaos eşlik ediyordu..Şaşırtıcı şekilde Laiho bukonserlerde grupla çaldı..Bu gösterilerden sonra grup March Metal Meltdownisimli festivalde, New Jersey'de çaldı..Nisan ayında Fransa turuna yine Laiho olmadan çıktılar...Grubun sanatik kelimeler kullandığını ve satanist eğilimlerinden şüphelendiği için Fransız gizli servisi turne boyunca grubu takip etti..Grup turne boyunca hiç bir şarkı sözünde bu gibi öğelere yer vermedi, polis aynı zamanda hiç bir şekilde ticari satışada izin vermedi..
Mayıs ayında Impaled Nazarene ve Children Of Bodom Yunanistanda bir kaç başarılı konser verdi..Haziran ayında ise grup Finlandiyada Valhalla Metal Festivalinde ve Provinssi Rock Festivalinde yine Laiho olmadan onun yerine gruba dahil olan Tomi Ullgren ile çaldı...Bas gitarist Jani grubun ilk İsveç ziyaretinde Dist 2000 festivalinde son konserinde çaldı ve gruptan ayrıldı..Yılın sonlarına doğru grup yeni bir basçı arıyordu ki Finntroll'dan Teemu Raimoranta (aka Somnium) gruba katılmayı kabul etti..Burdaki önemli nokta grubun hemen hemen hiç bir konserinde canlı performansında çalamayan Laiho için bir karar vermesiydi, gruba katılan Teemu'nun, Laiho'nun yerine ana gitarist olarak devam etmesine karar verildi ve yeniden bir basçı aranmaya başlandı...Antidote'un eski elemanı Mikael Arnkil bu noktada gruba katılmış oldu..2000 yılının kasım ayına gelindiğinde grup kurulalı tam 10 yıl olmuştu ve artık kutlama vakti gelmişti.."Decade Of Decadence" piyasaya sürüldü..

2001 yılı: Impaled Nazarene yeni grup elemanlarıyla yenilenen birikimi ve tarzıyla yeni şarkılar yapmaya başladı..Grup mart ayında Osmose Productions ile 2 albümlük bir anlaşma imzaladı..Grup aynı yılın nisan ayında Çek Cumhuriyetinde 2 konser verdi, bu aynı zamanda Arnkil'in grupla ilk konseriydi..Ağustos ayında Astia stüdyolarına giren grup, AOWDNMP isimli albümü bitirdi..Albümün çıkış tarihi 5 kasımdı..Albüm çıktıktan sonra hayranlardan ve piyasadan albüme çok güzel tepkiler geldi..

2002 yılı: Impaled Nazarene ilk kez Fİnlandiyanın Tampere kentinde Finntroll ve Ajattara ile çaldı.Grup mart ayında kuzey İtalyada, Massafra bir konser verdi, bu konserden sonra Fintroll ile Moskovada ağır silahlı polisler ve askeri birlikler eşiliğinde 1000'den fazla delirmiş hayranıyla muhteşem bir konser verdi..Grup yılın kalan kısmında, Estonya, Belçika, Almanya, Portekiz ve Norveç gibi ülkelerde başarılı konserler vererek ve festivallerde çalarak geçirdi..Kasım 2002 de ise İtalya'nın Milan kentinde bir konser verdi..Bu konserin ardından X-Mass Festivali kapsamında Avrupa turnesine Marduk, Immolation, Exodus, 6 Feet Under, Kataklysm, Macabre, Ragnarok, Hate Eternal ve Antaeus gruplarıyla birlikte katıldı...

2003 yılı: Teemu “Somnium” Raimoranta 16 martta alkol yüzünden Helsinkide kaza geçirdi ve hayatını kaybetti..Grup Teemu'nun anısına 25 martta Helsinkide, Finntroll, Children Of Bodom, Barathrum ve Ensiferum'unda katıldığı bir gösteri gerçekleştirdi..
Grup nisan ayında 8. stüdyo albümleri "ALL THAT YOU FEAR" ekimde Osmose Productions etiketiyle çıkmak üzere kaydetti..Kasım ayında 8 yıl sonra tekrar İtalyada çalan grup, daha sonra Tampere'de Chuck Schuldiner tribute II'de headliner olarak sahne aldı..

2004 yılı: 2 günlük bir konser için Yunanistana giden grup yine headliner olarak Black Metal Festivaline, Horna, Behemoth ve Carpathian Forest ile katıldı..Mayıs ayında 7 tanesi fransada olmak üzere İsviçre ve Fransada konserler verdi..Paris konserlerinde gruba Melechesh, Arkhon Infaustus ve Act Of Gods eşlik etti.Haziran ayında grup bir konser albümü çıkartmaya karar verdi..Ağustosa Çek Cumhuriyetinde headliner olarak Brutal Assault festivaline katıldı..Ekim ayında grup ana grup olarak gittiği Rusyada harika bir konserler verdi, St. Petersburg'taki konserde, konserden önce birileri Sluti666'nın içkisinin içine hiçte masum olmayan şeyler karıştırarak, konserden önce Sluti666'nın kendini kaybetmesine sebep oldu..27 parçanın çalındığı konser boyunca, Sluti66 sahnede yarı ölü olarak durdu..

2005 yılı: Impaled Nazarene, headliner olarak bir Avrupa turnesine daha çıktı..Konser verdiği ülkeler Hollanda, Almanya, Avusturya ve Slovenya idi..Mart ayında nihayet çıkarmayı düşündükleri konser albümü için bir isim ve çıkış tarihi bulunmuştu...“Death Comes In 26 Carefully Selected Pieces” isimli albümün 9 mayısta çıkmasına karar verildi..

Albümler

1990 - Shemhamforash
1991 - Taog Eht Fo Htao Eht
1993 - Tol Cormpt Norz Norz Norz
1993 - Ugra Karma
1994 - Suomi Finland Perkele
1996 - Latex Cult
1998 - Rapture
2000 - Nihil
2000 - Decade Of Decadence
2001 - Suomi Finland Perkele & Motörpenis
2001 - Absence Of War Does Not Mean Peace
2003 - All That You Fear
2005 - Death Comes In 26 Carefully Selected Pieces
2006 - Pro Patria Finlandia


alıntı

_________________
Black metal ist krieg!..
avatar
Lethe
Üstad
Üstad

Kadın
Mesaj Sayısı : 553
Yaş : 27
Kayıt tarihi : 14/08/07

Kullanıcı profilini gör http://arcanusluciferia.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz