Diadema

Aşağa gitmek

Diadema

Mesaj tarafından azzazel Bir C.tesi Ağus. 18, 2007 11:54 am


Grup, 2000 yılının sonlarına doğru’ Mechanix’ adı altında ANKARA’ da kuruldu. Grubun temelini Oğulcan YAZ (ritim gitar ) ve Burak KILIÇ (davul) attı. Daha sonra gruba Fatih BALLIM (vokal) katıldı. Grup 2000-2002 yıllarında inandıkları grupların bestelerini coverlayarak geçirdi. Ama grup tam olmalıydı. Grup bass’cı arayışına girdi ve Burak ÖZDEMİR (bass) grubun yeni elemanı olarak provalara başladı.
2002-2003 yılları arasında grup ağırlıklı olarak cover çalışmalar yapmaya devam etti. 2003 yılı sonunda ilk beste olan LOSE WİTH YOUR BATTLEFİELD tamamlandı. Beste nin alt yapısı Fatih BALLIM tarafından hazırlanmış, grup tarafından son hali verilmiştir. Stüdyo çalışmaları hızlanınca ikinci beste olan MR. MECHANİX tamamlandı. Son olarak gruba Baran ÖZTÜRK (solo gitar) katıldı.

Grup iki yıl süren beste çalışmalarından sonra ilk demosu olan MECHANİCAL EXTASY' i piyasaya çıkardı. Bestelerin sağlam olmasına karşın kayıtların istenildiği kadar kaliteli olmaması yüzünden MECHANİCAL EXTASY beklenen ilgiyi göremedi. Bu süre içinde ROCK STATİON dergisi MECHANİCAL EXTASY' inin dergide tanıtımını yaptı. 2005 senesinde grup elemanlarından Burak ÖZDEMİR (Bass) guruptan ayrıldı. Yerine Yetkin KARAKAŞOĞLU gruba bass gitarist olarak dahil oldu. Bu noktadan itibaren grup tamamen bestelere yoğunlaştı .

Aynı amaç için toplanmış bu insanlar uzun süre inandıkları müzik adına yeni beste ve diğer enstrümantörler için girdikleri arayıştan tatminkar bir şekilde çıkarken, orkestra tamamlanıp isim değiştirerek yeni beste çalışmalarına inanç ve enerjiyle devam eden grup karşımıza gördüğünüz üzere ‘Diadema’ olarak çıktı. Böylece grup tamamlanmış oldu.

UNFAİR EXODUS, THE TİME HAS COME, BLOODLESS, LOSE WİTH YOUR BATTLEFİELD ve MR.MECHANİX olmak üzere toplam 5 besteden oluşan yeni “EP” ANKARA Raven Records’ dan piyasaya UNFAİR EXODUS adı altında çıktı.

Ankara heavy-thrash metal grubu 'Diadema' üyeleri;

Ritim gitar : Oğlcan YAZ
Solo gitar : Baran ÖZTÜRK
Vokal : Fatih BALLIM
Davul : Burak KILIÇ
Bass gitar : Yetkin KARAKAŞOĞLU
avatar
azzazel
Çaylak
Çaylak

Kadın
Mesaj Sayısı : 12
Kayıt tarihi : 18/08/07

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Diadema

Mesaj tarafından KhaLZuriL Bir C.tesi Ağus. 18, 2007 5:59 pm

hemen bulmalıyım:)
avatar
KhaLZuriL
Loca Üyesi
Loca Üyesi

Mesaj Sayısı : 174
Kayıt tarihi : 15/08/07

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz